ŚROKA, czyli Nakielski Przegląd Kabaretowy Środowiskowych Domów Samopomocy i gości już za nami. W tym roku tematem przewodnim przeglądu była muzyka.
ŚROKA, czyli Nakielski Przegląd Kabaretowy Środowiskowych Domów Samopomocy i gości już za nami. W tym roku tematem przewodnim przeglądu była muzyka.
Blisko 100 zawodników wzięło udział w tegorocznym Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego w Janikowie. 23 zespoły ze środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, stowarzyszeń i warsztatów zajęciowej z województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowały już po raz jedenasty.
30 października 2018 roku, na zaproszenie Stowarzyszenia „Z potrzeby serca”, w ramach którego działa Dzienny Dom Pobytu „Senior” w Bydgoszczy, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gądeczu wzięli udział w wyjeździe do Kinoteatru. Bajka „Cudowna lampa Aladyna” przygotowana została przez aktorów – amatorów.
16 października 2018 roku w Gądeczu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Gminą Dobrcz, reprezentowaną przez Wójta Gminy Dobrcz, Pana Krzysztofa Szalę a Gminą Bukowiec, reprezentowaną przez Wójta Gminy Bukowiec, Pana Adama Licznerskiego.
11 października 2018 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Gądeczu uczestniczył w XII Festiwalu Artystycznym Osób Niepełnosprawnych pt. „Róża czerwona, biało kwitnie bez …”, czyli piosenki polskich filmów oraz seriali. Festiwal odbył się w Sali Szubińskiego Domu Kultury.
Dzięki przychylności lokalnej władzy mamy szanse na wspaniały rozwój.
Naszym celem jest postępowanie zmierzające do osiągnięcia przez uczestników jak najpełniejszej samodzielności życiowej.