Welcome to Arkadia   Click to listen highlighted text! Welcome to Arkadia Powered By GSpeech
Previous Next

Narodowe Święto Niepodległości

W 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Corocznie 11 listopada, upamiętniając owe wydarzenie Polacy jednoczą się odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego, polską pieśń patriotyczną z 1797 roku, która od 26 lutego 1927 została przyjęta jako oficjalny hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień zakończenia I Wojny Światowej oraz dzień wcześniejszy, 10 listopada 1918 roku, kiedy to Józef Piłsudski przybył do Warszawy, były jednoznacznymi sygnałami dla naszego narodu. Wtedy to z serc wszystkich Polaków spłynęło poczucie zniewolenia a jego miejsce zajęła nadzieja na lepsze jutro.

Chcąc jednoczyć się ze wszystkimi rodakami oraz pokazując, że w naszych sercach bije duch patriotyzmu, bardzo uroczyście obchodziliśmy w tym roku Święto Odzyskania Niepodległości. Powaga uczestników, odświętne, idealnie dobrane do tej okazji stroje oraz ogromne zaangażowanie oddały cześć walczącym za naszą wolność patriotom. Piękne teksty przybliżyły nam nastrój tamtejszych wydarzeń a pieśni patriotyczne wywołały wzruszenie. Wiersze o tematyce niepodległościowej pozwoliły na jeszcze głębsze przeżycie tego dnia.

 

Dom Arkadia

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Dzięki przychylności lokalnej władzy mamy szanse na wspaniały rozwój.

Naszym celem jest postępowanie zmierzające do osiągnięcia przez uczestników jak najpełniejszej samodzielności życiowej.

 

 

Kontakt

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Gądeczu.

Gądecz 33
86-022 Dobrcz

tel. +48 52 55 11 568
kom. +48 784 952 640
e-mail: sdsgadecz@dobrcz.pl

©2024 Arkadia. All Rights Reserved. Designed By SOLUTIONS Ariel Szeloch

Wyszukaj

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech